пʼятниця, 24 травня 2024 р.

 
Презентація книги Ірини Фаріон “Англізми і Протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті”

23 травня поточного року у актовій залі фізкультурно-спортивного товариства «Колос» для усіх бажаючих відбулась надзвичайно цікава та конструктивна зустріч із мовознавцем, педагогом, науковцем, професором та доктором філологічних наук, політичним діячем Іриною Дмитрівною Фаріон.

Ірина Дмитрівна презентувала монографію «Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті», у якій проаналізоване сучасне українське мовно-суспільне явище англобарбаризації (засилля) в соціокультурному контексті, з’ясовано запозичення крізь призму культурно-мовної національної ідентичності.

Також вперше в історії лінгвістики автори запропонували унікальні графічні зображення англізмів як коди їхніх значень із супровідним філософським контекстом. Авторка каже, що це не просто словник, це історія життя слова в англійській та українській мовах.

У книзі автори представили сотню поширених нині англізмів та дібрали до них українські відповідники.

Ірина Фаріон у звичній для себе легкій та дохідливій манері розповіла про концепцію книги, прокоментувала її складні моменти філологічного змісту.

Її виступ був щедро «приправлений» влучними цитуваннями українських та зарубіжних класиків, ідеологічними міркуваннями, пекучими фактами із власного життєвого досвіду. Влучно були проаналізовані шляхи виходу із зазначеної кричущої ситуації через освітній процес в Україні та суспільно-політичному просторі, предметно визначено роль держави у зазначеному процесі.

Фрагменти та яскраві ілюстрації з вищезазначеної книги демонструвались учасникам зустрічі на екрані.

Такі інтелектуальні зустрічі і розмови, як ця, що відбулась на презентації монографії «Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті», є і цікавими, і потрібними, а особливо, для молоді та освітян у контексті виконання державної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді України до 2025 року. Вони дарують розкіш спілкування і взаємодію, які обов'язково дадуть позитивний результат.

На завершення учасники зустрічі поставили цікаві запитання, на які отримали ґрунтовні відповіді. У тому числі щодо судилища над Іриною Фаріон, яке вона охарактеризувала як політичне замовлення з боку прорашистських сил в Україні за її послідовну роботу щодо творення Української незалежної національної держави.

У зазначеній зустрічі взяв участь та виступив завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко, який у своєму виступі зосередився на проблематиці впровадження україно-цетричної ідеологеми в освітньому процесі Вінниччини.

        

Ірина Фарін подякувала організаторам зустрічі за її перебування у Погребищі та Вінниці, акцентувавши увагу, що витоки річки Рось та перебування у музеї Симона Петлюри додали їй наснаги для подальшої праці щодо утвердження та розвитку нашої української держави.

Після зустрічі з Іриною Фаріон відбувся аукціон продажу книг авторки, кошти з якого будуть використані для ЗСУ.



вівторок, 21 травня 2024 р.

 

Пам’ять як складова історичної правди

16 травня 2024 року у приміщенні обласної універсальної бібліотеки ім.
В. Отамановського відбувся історично - просвітницький захід для викладачів та студентів Харківського університету МВС України, Вінницького технічного коледжу, вищого професійно-технічного училища №5 та працівників бібліотек засідання на тему : « Пам’ять як сладова історичної правди» з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Організаторами заходу стали КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» та обласна універсальна бібліотека ім. В. Отамановського. У засіданні взяли участь 110 осіб. Бібліотечні працівники з нагоди вищезазначених дат підготували для слухачів бібліографічну виставку, документи та твори про події тих часів. У заході були використані методичні матеріали для освітян Інституту національної пам’яті України.

Захід розпочався хвилиною мовчання за полеглими у період депортації кримських татар, політичних репресій та російсько-української війни 2014-2024 років, а по завершенню відбулось фотографування його учасників.

Були обговорені наступні ключові питання: - Історична довідка про депортацію кримськотатарського народу;

- Переосмислення подій політичних репресій та Великого терору 1937 року - чесний діалог навколо складних сторінок історії;

- Політичні репресії на Поділлі очима її свідків, учасників та нащадків;

- російсько-українська війна 2014-2024 років: історичні паралелі причин, уроки та висновки.

       

У своєму виступі завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко наголосив на причинах та подіях депортацій кримськотатарського народу та політичних репресій, як геноциду та злочинної діяльності з боку керівництва радянського тоталітарного режиму. Були наведені низка прикладів з історичних джерел 20 та 21 століть стосовно здійснення злочину без кари проти нашого народу.

Також Володимир Лазаренко познайомив присутніх з правдивими творами українських та закордонних авторів, у яких всесторонньо описано обговорювані історичні події. Особлива увага зверталась на актуальності та цінності творів українського розстріляного Відродження.

На чисельних пасіонарних прикладах українських героїв російсько-української війни 2014-2024 років завідувач відділу українознавства окреслив реальні шляхи щодо необхідності збереження нашої ідентичності, національної гідності та утвердження в Україні громадянського суспільства.


середа, 15 травня 2024 р.

 

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (18 травня) та Дня пам’яті жертв політичних репресій (19 травня) виставлені за покликанням:

http://surl.li/trkse

середа, 8 травня 2024 р.

 

День памяті та перемоги

7 травня 2024 року у приміщенні обласної універсальної бібліотеки ім. В. Отамановського відбулось засідання круглого столу на тему: «Тих днів із пам’яті не стерти і сьогодні» з нагоди Дня пам’яті та перемоги ветеранів війни та праці, учасників бойових дій, обласної організації силових структур Вінниччини, курсантів-рятівників, працівників бібліотек, викладачів вищої освіти, ЗМІ та представників громадських організацій Вінниччини.


Організаторами заходу стали обласна організація ветеранів війни, КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» та обласна універсальна бібліотека  ім. В. Отамановського.

Засідання проходило в офлайн та онлайн режимах, в залі перебувало 130 осіб, а 26 представників територіальних громад працювали дистанційно.


Модератором заходу був перший заступник голови обласної ветеранської організації Петро Бойко. 

Захід розпочався хвилиною мовчання за полеглими у період другої світової та російсько-української воєн, а по його завершенню відбулись фотографування та покладання квітів до меморіальних комплексів полеглим при захисті України.


Були обговорені наступні питання: - День памяті та перемоги над нацизмом у другій світовій війні - державне свято України;

- переосмислення подій другої світової війни, чесний діалог навколо складних сторінок історії;

- Друга світова війна очима її свідків, учасників та нащадків;

- російсько-українська війна 2014-2024 років: історичні паралелі причин, уроки та висновки.

У своєму виступі завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко наголосив на причинах та ході Другої світової та російсько-українських воєн, як злочинної діяльності з боку керівництва тоталітарних режимів нацистської Німеччини, Радянського Союзу та росії. Були наведені низка прикладів з історичних джерел 20 та 21 століть.

Також Володимир Лазаренко познайомив присутніх з правдивими творами українських та закордонних авторів, у яких всесторонньо описано обговорювані історичні події.

На чисельних пасіонарних прикладах українських героїв російсько-української війни 2014-2024 років завідувач відділу українознавства окреслив реальні шляхи щодо необхідності збереження нашої ідентичності, національної гідності та утвердження в Україні громадянського суспільства.






  Утвердження української ідентичності Виконуючи обласну цільову комплексну соціальну програму з національно-патріотичного виховання дітей т...