пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

 

XVІІІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти

 

 

Шановні колеги-освітяни, керівники закладів освіти, вчителі та учні!

 

 

Науково-дослідний інститут українознавства КНУ імені Тараса Шевченка в 2024/2025 навчальному році з 26 по 28 березня 2025 року проводить ХVІІІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти.

 

Конкурс проводиться відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 12.12.2024 № 1/23385-24 «Про організацію ХVІІІ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти» та Правил проведення Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 22.08.2013 № 1228, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 11.09.2013 за № 1567/24099 з метою залучення учнівської молоді до пізнання України й українського світу через індивідуально-пошукові форми, розвиток інтелектуального потенціалу школярів на засадах українознавства.

 

Метою Конкурсу є залучення учнівської молоді до пізнання України й українського світу через індивідуально-пошукові форми, розвиток інтелектуального потенціалу учнів на засадах українознавства.

 

Деталі та умови участі на сайті НДІУ:    http://surl.li/ttontr

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

 

Історична правда про створення ЗСУ.

5 грудня 2024 року у приміщенні обласної універсальної бібліотеки ім. В. Отамановського відбувся історично - просвітницький захід та засідання круглого столу до днів волонтера та ЗСУ та Святого Миколая для дітей, батьки яких загинули на фронті, працівників бібліотек, студентів освітніх закладів та громадськості Вінниччини.

Організаторами заходу стали обласна ветеранська організація силових структур Вінниччини, громадська організація «Бойове братерство», обласна універсальна бібліотека ім. В. Отамановського та КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».

У засіданні взяли участь біля 100 осіб. Бібліотечні працівники з нагоди вищезазначених дат підготували для слухачів бібліографічну виставку, документи та твори про події творення ЗСУ та волонтерського руху.

У заході були використані методичні матеріали для освітян  Інституту національної пам’яті України.

Захід розпочався хвилиною мовчання за полеглими у період російсько-української війни 2014-2024 років, виконанням Державного Гімну України та делегованим покладанням квітів до меморіальних комплексів полеглим пасіонаріям Вінниччини, а по завершенню відбулося фотографування його учасників.

Керівництво та члени «Бойового братерства» Вінниччини вручили присутнім дітям та батькам полеглих героїв під час російсько-української війни 2014-2024 років срібні кулони-батьківські сердечка-обереги та цінні подарунки.

Були обговорені наступні ключові питання:

- Історичні події творення ЗСУ та діяльності волонтерського руху на Вінниччині;

- Переосмислення подій тяглості української історії, збереження національної ідентичності - чесний діалог навколо складних сторінок історії;

- російсько-українська війна 2014-2024 років: історичні паралелі причин, уроки та висновки.

З історичним екскурсом про творення українського війська та його традицій розповів доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри філології та гуманітарних наук КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Олексій Струкевич.

У своєму виступі завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко наголосив на причинах, подіях та наслідках творення ЗСУ та діяльності волонтерського руху. Були наведені низка прикладів з історичних джерел 20 та 21 століть стосовно вищезазначених історичних подій нашого народу.

Також Володимир Лазаренко ознайомив присутніх з правдивими творами українських та закордонних авторів, у яких всесторонньо описано обговорювані історичні події. Особлива увага зверталась на актуальності та цінності творів раннього українського розстріляного Відродження.

На чисельних пасіонарних прикладах українських героїв російсько-української війни 2014-2024 років завідувач відділу українознавства окреслив реальні шляхи щодо необхідності збереження нашої ідентичності, національної гідності та утвердження в Україні громадянського суспільства.














вівторок, 3 грудня 2024 р.


Шановні колеги, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до листа Департаменту гуманітарної політики № 389 від 02.12.2024 щодо використання в освітньому процесі відеофільму "Голодомор-геноцид 1932-1933 років: українській опір".

Перегляд фільму на офіційному ютуб-каналі обласної військової адміністрації за посиланням:

http://surl.li/fecwid

 

Черговий пленум обласної ветеранської організації.

2 грудня 2024 року у приміщенні молодіжного центру «Квадрат» відбувся 2-й пленум Вінницької обласної ради організації ветеранів України у якому взяли участь 49 членів ради та 3 члени ревізійної комісії.

Пленум розпочав свою роботу хвилиною мовчання за ветеранами, що відійшли у засвіти за звітний період та полеглими воїнами, що відстоювали суверенітет та територіальну недоторканість України у російсько-українській війні 2014-2024 років.

На пленумі були заслухані та обговорені звіти голови та заступників голови обласної ветеранської організації. Транслювались відеоролики діяльності ветеранських організацій Вінниччини, висвітлювалась їх волонтерська робота.

В роботі конференції взяли участь та виступили голова громадської ради при Вінницькій обласній раді Наталія Морозова та завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко.

У своєму виступі Володимир Лазаренко позитивно відгукнувся на проведення ветеранами низки круглих столів, їх участі у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді, засудивши відсутність у Державному бюджеті України на 2025 рік питань соціального захисту ветеранів, підвищення мінімальних пенсій та прожиткового мінімуму. Він наголосив на актуальності збереження національних ідентичності та гідності та утвердження в Україні громадянського суспільства і консолідації українського суспільства у боротьбі з рашистським агресором.

Пленум ухвалив відповідну постанову, вирішив деякі кадрові питання, дообрав членів обласної ради ветеранської організації, а по його завершенню відбулись фотографування та покладання квітів до меморіальних комплексів полеглим при захисті України.








  XVІІІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти     Шановні колеги-освітяни, к...