вівторок, 25 лютого 2025 р.

 

Круглий стіл «Три роки незламності»


На виконання обласної цільової комплексної програми з національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької області до 2025 року.

24 лютого 2025 року в читальній залі відділу новітніх технологій, економічних і юридичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського за ініціативи Громадської ради при Вінницькій обласній Раді, громадських організацій «Вінницька обласна асоціація ветеранів силових структур України», «Вінницька обласна Рада жінок України» у межах інформаційно-просвітницької платформи відбувся круглий стіл на тему «Три роки незламності» (до третьої річниці з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну).

Захід розпочався хвилиною мовчання та вшануванням пам’яті тих, хто віддав своє життя за Україну.

У засіданні взяли участь працівники бібліотеки, науковці, представники Вінницької обласної федерації профспілок, Громадської ради при Вінницькій обласній Раді, Українського інституту національної пам’яті, громадських організацій «Вінницька обласна асоціація ветеранів силових структур України», «Вінницька обласна Рада жінок України», «Бойове братерство України», «Вінницька обласна асоціація інвалідів війни і учасників бойових дій», Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України, громадських ветеранських організацій, обласної ГО «Асоціація Ветеранів МВС України».

У засіданні круглого столу були розглянуті питання:

1. Мужність, героїзм, звитяга українського народу, Збройних Сил України.

2. Щоб у серці жила Україна: національно-патріотичне виховання.

3. Волонтерство – національний феномен, поклик серця і душі кожного патріота.

У засіданні круглого столу взяли участь:

Серветник Олексій Олексійович – головний спеціаліст Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті; Вітковський Вадим Миколайович – голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України;

Грачов Андрій Сергійович – директор Департаменту ветеранської політики; Морозова Наталія Іванівна – голова Громадської ради при Вінницькій обласній Раді;

Лазаренко Володимир Іванович – завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти»;

Орлюк Петро Миколайович – представник навчально-методичного центру підготовки громадян до національного спротиву;

Чернецька Катерина Миколаївна – представниця ГО «Вінницька рада осіб з інвалідністю та УБД»;

Скомаровська Тетяна Петрівна – волонтерка волонтерського центру «Тетріс»;

Савич Олег Вікторович – командир полку ГС «Бойове братерство України»;

Анпольська Світлана Володимирівна – заступник голови Федерації профспілок Вінницької області;

Олійник Броніслав Броніславович – голова ГО «Всеукраїнська асоціація “Народи світу за мир“»;

Кичак Валентина Андріївна – керівник секретаріату ГО «Вінницька обласна Рада жінок України»;

Слотюк Галина Миколаївна – в. о. директора ВОУНБ ім. В. Отамановського.

Для учасників засідання продемонстрували відеосюжет, який проілюстрував події початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Під час заходу було підписано меморандум про співпрацю між Департаментом ветеранської політики Вінницької обласної військової адміністрації та Громадською організацією «Вінницька обласна асоціація ветеранів силових структур України».

У своєму виступі Володимир Лазаренко звернув увагу присутніх на втратах України на 12-му році російсько-української війни в 2014-2025 рр., пасіонарності українців, їх консолідації та єдності, збереженні національної ідентичності. Були наведені історичні приклади агресії в Україні у 1169, 1659,1918, 1919 роках.



Захід проходив у режимі ОФЛАЙН / ОНЛАЙН (на платформі для відеоконференцій ZOOM), що дало можливість долучитися представникам територіальних громад, міст та районів області.




 

Кухня Хмельниччини: історія та сучасність

Виконуючи обласну цільову комплексну програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької області до 2025 року завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко взяв участь та виступив онлайн 21 лютого поточного року на 1-й Всеукраїнській науково-практичній інтернет конференції, яка була організована Хмельницькими обласним краєзнавчим товариством та кооперативним торговельно-економічним інститутом.

Науковий форум проходив в офлайн і онлайн режимах.

Модератором конференції була кандидат історичних наук, доцент, директор Хмельницького економіко-правового фахового коледжу МАУП Валентина Парандій.

Розпочали конференцію виконання Гімну України та хвилиною жалоби за полеглими пасіонаріями під час російсько-української війни 2014-2025 років.

Серед учасників форуму були та виступили ректори Львівського торговельно-економічного університету, Полтавського університету економіки і торгівлі, Національного університету харчових технологій з м. Києва, Вінницького торговельно-економічного інституту Державного національного університету та інші.

У виступі Володимира Лазаренка була відображена етно-тематика ролі української сакральної печі у селі Селище Вінницького району, де учні та викладачі Городецького ліцею та Селищанської школи 1-3 ступенів Літинського ліцею №2 провели майстер-клас з випікання пиріжків.

Він також акцентував увагу на головному гаслі заходів з національно-патріотичного виховання у період 12-го року російсько-української війни 2014-2025 років: «Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!».




вівторок, 18 лютого 2025 р.

 

Шановні колеги, звертаємо Вашу увагу, що інформаційні матеріали до Дня Героїв Небесної Сотні, українського інституту національної пам'яті та національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – музею революції Гідності, виставлені для використання в роботі вчителів області за покликанням:

https://surl.li/uicasa

 

 

Збереження національної ідентичності

 

На виконання обласної цільової комплексної програми з національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької області до 2025 року. 11 лютого поточного року завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіті» Володимир Лазаренко взяв участь і виступив на курсах підвищення кваліфікації працівників культури Вінниччини з темою «Збереження національної ідентичності як чинної складової консолідації українського суспільства в період російсько-української війни 2014-2025 року».

Захід розпочався хвилиною жалоби за полеглими патріотами у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України.

У своєму виступі Володимир Лазаренко проаналізував вплив тяглості історичних процесів, впровадження національної ідеї та збереження ідентичності українців на території України на творення української державності.

Охарактеризована діяльність яскравих представників національної еліти та Героїв-пасіонаріїв

щодо утвердження незалежності та Соборності України. Зацитована низка історичних джерел та творів української інтелігенції щодо зазначеної тематики.

Слухачам були надані.

- Інфографіка «Чому українці та росіяни - не «братні народи»;

- Історичні каруселі - «Історія та пам’ять»;

- Освітній проект «Діалоги про війну».

У своєму виступі Володимир Лазаренко звернув увагу слухачів на актуальності основних завдань українців, які полягають у тому, що нашою фортецею духу є історична тяглість та пасіонарний зв’язок між поколіннями, їхня єдність, впровадження національної ідеї, збереження ідентичності та недопущення помилок минулого заради нашої Перемоги.

Володимир Лазаренко відповів на низку запитань та рекомендував для ознайомлення і використання в роботі низку актуальних історичних та публіцистичних творів маститих українських та зарубіжних авторів 20-21 століть.



  Утвердження української ідентичності Виконуючи обласну цільову комплексну соціальну програму з національно-патріотичного виховання дітей т...