четвер, 19 липня 2018 р.

  28 липня- День хрещення Київської Русі – України

       З 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та громадськості, указом президента України Віктора Ющенка № 668/2008 від 25 липня 2008 року День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України. Відзначається це свято 28 липня - у день пам’яті князя Володимира - хрестителя Київської Русі.

22 липня - День визволення Сєвєродонецька від незаконних збройних формувань

Подія стала для багатьох жителів цього міста Луганської області справжнім історичним і знаковим моментом. Україна, особливо з часу звільнення від промосковської комуністичної окупації в 1991 році, прагнула до цивілізованого демократичного простору. Кремлівські реваншисти, послідовники комуністичних окупантів, постійно втручаючись у внутрішньополітичні процеси України, намагалися створювати значні перешкоди на цьому шляху. Одна з останніх, на початку 2014 року, їх спроб зупинити українське суспільство, створивши здавалося б нездоланну перешкоду, залучаючи до своїх лав частину продажних місцевих політиків і керівників силових відомств, провалилася. Український народ висловив свою незгоду і наполіг на продовженні руху до імплементації загальнолюдських цінностей, найбільш адекватним носієм яких виступає західна культура. Кремлівські маріонетки злякалися. Деякі з них почали тікати. Інші активно підтримали терористичну агресію, що послідувала з боку Московії в момент цих важких історичних випробувань для України.

Після стрімкої окупації і анексії кримського півострова, терористи почали криваву операцію на сході країни. Сєвєродонецьк, як і багато населених пунктів сходу України, був захоплений підготовленими, організованими і керованими з кремля бандформуваннями, посібниками окупантів, з прямою підтримкою їх з боку російських силових і військових структур. Однак і ця негідна спроба неоголошеної з їх боку війни провалилася. Народ України залишився твердий у своєму рішенні і приступив до визвольних заходів. В руках у терористів - значний військовий потенціал, включаючи старі, але небезпечні ядерні боєголовки. Світова спільнота, відчуваючи значний шок, поспішила на допомогу українському народові, стримуючи агресора економічними санкціями.
22 липня 2014 року Сєвєродонецьк був звільнений від російських банд. З 22 вересня він став тимчасовим адміністративним центром Луганської області. Робота зі звільнення захоплених територій, станом на 2017 рік, триває. Агресор несе значні втрати і отримає врешті решт справедливу відплату.

5 липня - День звільнення міста Слов’янська від проросійських терористів



Після завершення основних заходів щодо анексії і окупації кримського півострова в кінці лютого-березні 2014 року, російський агресор активно зайнявся наступним сектором українських територій. В поле його інтересу тепер знаходилися східні частини суверенної України. Слов’янськ, як і інші міста на схід країни, піддався спробі захоплення. Початком жахів цієї відкритої агресії для багатьох городян стало захоплення 12 квітня 2014 року підготовленими озброєними особами міського управління Міністерства внутрішніх справ. Пізніше відбулося захоплення і інших адміністративних будівель, важливих комунікативних центрів міста, виставлені збройні бандформування на основних в’їздах в місто. Підлість і терор, диктат і насильство - звичайні інструменти злочинців. Відкрите протистояння для них рівносильно поразці. Українському ж народу не противна честь. Він не забуває про гідність, яким наділив його Господь Бог. Українське суспільство приступило до організації визвольних заходів.
5 липня 2014 року російські терористи були змушені тікати і покинули місто, День визволення Слов’янська від проросійських терористів відзначається згідно з Постановою Верховної Ради України № 1069-VIII від 31 березня 2016 року.

5 липня - День звільнення міста Краматорська від проросійських терористів

Ця пам’ятна дата з’явилася в національному календарі суверенної України нещодавно. Незважаючи на те, що звільнення українського міста Краматорська від проросійських терористів - лише маленький штрих в масштабній картині подій останніх років, воно досить характерно відобразило невблаганний хід сучасної історії.
Сумні явища - пряма російська агресія проти суверенітету і територіальної цілісності української держави - послугували причиною появи цього Дня як офіційної календарної події єдиного українського суспільства.

На початку 2014 року український народ висловив свій твердий намір залишитися прихильником загальнолюдських морально-етичних цінностей, честі і гідності, продовжити курс відкритої міжнародної інтеграції до цивілізованого простору. Це налякало агресивного північного сусіда, який кілька останніх століть прагнув зовсім в іншу сторону, захоплюючи з собою все, до чого міг дотягнутися. В цьому немає нічого дивного, адже окупація територій, осучаснене поневолення народних мас та паразитична експлуатація захоплених національних ресурсів на догоду маленької пануючої купки бандитів та їхніх пособників - ось їх основні інструменти. Бандитам не вигідний розголос. Їх не влаштовують принципи дотримання основних прав людини. Їх цивілізаційна традиція - гніт і терор, кровопролиття і безумовний порожній страх перед ватажком зграї з товаришем маузером у руці.
З розпадом чергової ітерації бандитського правління під лекалом комуністичної верхівки СРСР у 1991 році, яка тримала в неволі народи 1/6 частини території нашої планети, почалася їхня чергова спроба трансформувати і вдосконалити свої методи поневолення. Моделювання нових злочинів, коли в арсеналі і повному розпорядженні їх модераторів знаходиться вся державна машина - справа не хитра.
Краматорськ, 12 квітня 2014 року. Близько тисячі проросійськи налаштованих московськими кураторами людей, з вкрапленнями представників провідних силових відомств сусідньої країни, зібралися на мітинг біля міськвиконкому. До завдань їх керівників входила проста процедура - позначити територію заздалегідь підготовленою символікою насаджуваної ними влади. З огляду на в чомусь наївну на той момент толерантність, притаманну українській традиції, це виявилося не складно. Їх фокуси прості до неподобства. Корупція і підкуп, маскування, а іноді і відвертий терор, плюс активна робота по деморалізації, буквально спритність рук і ніякого шахрайства ... Наслідки злочину спричинили свій ланцюг трагедій.
5 липня, в результаті поразки в боях за Слов’янськ, проросійські терористи, в тому числі і з тактичної точки зору, як висловлюються деякі професійні військові експерти, були змушені покинути Краматорськ. У місто повернулася офіційна українська влада.
День визволення Краматорська від проросійських терористів відзначається згідно з Постановою Верховної Ради України № 1069-VIII від 31 березня 2016 року.
Дитячо-юнацький патріотичний табір "Хоминська січ"

Дитячо-юнацький патріотичний табір "Хоминська січ" відбувся цьогоріч попри природні умови та випробування! Вже 7 рік поспіль невеликий хутір Хоми, що на Тиврівщині об`єднує козацькі осередки, патріотів з усіх куточків Вінниччини і України. Табір тривав цілий тиждень з 30 червня по 6 липня. Запланована кількість учасників 40 чол. Проте усіх патріотів та бажаючих виявилось значно більше із різних населених пунктів: Вінниці, Козятина, Літина, Гнівані, Тиврова, Сутисок, Калинівки, Турбова, Іллінців, тощо.
Протягом всього табору приїжджали гості, тренери, історики, відомі особистості.
Наповнення програми табору було досить насиченим і цікавим для всіх учасників. Із самого початку відкриття були сформовані п`ять роїв на чолі із старшинами та двома заступниками. Усім таборовцям були роздані пісенники із козацькими, повстанськими піснями, які вивчались біля вечірньої ватри, був оголошений список усіх змагань, конкурсів, ігор протягом всього табору, де кожен пункт оцінювався за бальною системою, згідно якої визначався кращий рій. Переможці І, ІІ і ІІІ місця отримали кубок  "Хоминської січі".












Серед змагань та конкурсів найцікавішими були: змагання із стрільби із луку, де переможці отримали медалі та грамоти за І, ІІ, ІІІ місце,  козацька боротьба "Котигорошко", катамарани -водяний туризм від ГО "Спорт для всіх", де діти отримали подяки і подаруночки, інструктаж за участю представників пожежної служби, військові тренування, тактична медицина, козацькі ігри та забави "перетягнивоза", "стрибання у мішках", Хоминська теренівка", гра "гречка", народні майстер-класи, цікаві творчі тренінги, пісенний конкурс козацьких та повстанських пісень, вогняне шоу від "Полум`я віків" та ін.
 Цікавими виявились лекції відомих істориків Вінницького державного педагогічного університету ім. М.М.Коцюбинського - Тучинського Віталія Анатолійовича та Степанчука Юрія Степановича - викладачів кафедри історії, етнології та права. Розповідали дітям про добу козацтва, про героїв УПА, привезли дуже цікаві великі плакати, в яких був опис, світлини про життя та подвиги наших нескорених борців за волю України, повстанців, героїв УПА. Історик, дослідник, краєзнавець - Коваль Олександр Іванович провів екскурсію до чарівного джерела, козацької долини, ставка "Маянівський кут", будинку, в якому проживав відомий український письменник, перекладач, один із представників розстріляного відродження України - Володимира Ухимовича Свідзинського.
 Завітав на "Хоминську січ" відомий письменник, журналіст - Дмитрук Олександр Микитович, який подарував дітям свої книги із власним автографом, провів пізнавальну історичну лекцію завідувач відділом українознавства - Лазаренко Володимир Іванович.


Учасники та гості "Хоминської січі дякують організатору табору - Бегас (Коваль) Ніні Олександрівні - фольклористу, етнографу, депутату Вінницької обласної ради - Барцьосю Володимиру за сприяння та допомогу у проведенні табору, ініціатору за засновнику Програми національно-патріотичного виховання у Вінницькій області, куди входить і "Хоминська січ", Управлінню фізичної культури та спорту Вінницької ОДА, Вінницькому обласному центру фізичного здоров`я населення "Спорт для всіх", Вінницькому зональному відділу Військової служби правопорядку та полку зв`язку, Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, Літинській козацькій сотні.









Немає коментарів:

Дописати коментар

  22 січня поточного року у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки імені Валентина Отамановського відбулось засідання кругло...