ІІ Міжнародна науково-практична конференція «ТРАНСФОРМАЦІЇ ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ»
22 - 23 жовтня 2020 року у місті Вінниці відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція «ТРАНСФОРМАЦІЇ ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ». Організаторами конференції виступив Український інститут національної пам’яті спільно з Донецьким національним університетом ім. Василя Стуса. У зв’язку з карантинними обмеженнями, пленарне та секційні засідання конференції відбулись у онлайн-режимі на платформі Zoom.
З вітальними словами до учасників конференції звернулись голова Українського інституту національної пам'яті, Антон Дробович, проректор з наукової роботи Донецького національного університету імені Василя Стуса Ілля Хаджинов, начальник Центрального міжрегіонального відділу УІНП Богдан Галайко та декан факультету історії та міжнародних відносин Донецького національного університету імені Василя Стуса Юрій Теміров.
Робота у секціях відбувалась за такими напрямками:
- Історична пам’ять / історична амнезія
- Історична політика
- Історична пам’ять у міжнародних відносинах
- Історична пам’ять і національна ідентичність
- Історична пам’ять у конфліктному середовищі
- Порадянське місто як місце пам’яті
- Історична пам’ять: платформа Вінниці
- Підсумкова дискусія. Презентація наукових видань
У часі роботи секції "Історична пам’ять: платформа Вінниці", начальник Центрального міжрегіонального відділу Інституту Богдан Галайко ознайомив учасників з темою "Деколонізація – логічне продовження декомунізації в Україні"
В рамках конференції, 23 жовтня у приміщенні Вінницького обласного молодіжного центру "Квадрат" відбувся науково-практичний семінар для вчителів закладів середньої освіти Вінницької та Донецької областей "Історична пам’ять vs історична політика". Робота учасників здійснювалась за такими напрямками:
- Сутність концепту "Історична пам’ять"
- Індивідуальний вимір історичної пам’яті
- Шкільний підручник з історії як відбиток історичної пам’яті та інструмент історичної політики
- Історія України в інформаційному протистоянні
- УІНП у відновленні та збереженні національної пам’яті.
Усього, до участі в конференції долучились 63 науковці з різних міст України, Польщі, Білорусі, Грузії, Китаю (Гонконг). З них 26 докторів наук, 23 кандидати наук, 14 молодих науковців. Серед онлайн-учасників були працівники відділу українознавства ВІнницької академії неперервної освіти Володимир Лазаренко, Олена Козаченко.
Фото: Факультет історії та міжнародних відносин ДонНУ імені Василя Стуса та Олексій Серветнік
Немає коментарів:
Дописати коментар