ВІДДІЛ УКРАЇНОЗНАВСТВА ЗАПРОШУЄ ВСІХ БАЖАЮЧИХ ВІДВІДАТИ
ВИСТАВКУ, ЯКА ВІДКРИЛАСЯ ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
4 грудня 2020 року, до Дня Збройних сил України, у приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулось відкриття виставки «Воїни. Історія українського війська».
Участь у презентації взяли директор краєзнавчого музею Катерина Висоцька, директор Державного архіву Вінницької області д.і.н., професор Юрій Легун, учасник новітньої російсько-української війни, співробітник Вінницького територіального представництва Мінветеранів Олег Дмитрійчук.
Модерував офіційне відкриття Заслужений журналіст України, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА Іван Педорук.
Від Інституту, виставку презентували начальник Центрального міжрегіонального відділу к.і.н. Богдан Галайко та співробітник відділу Олексій Серветнік.
Також, у заході взяли участь представники військових частин, що дислокуються на території міста Вінниці та Вінницького обласного військового комісаріату.
З початку активної фази новітньої російсько-української війни у 2014 році, українське військо розпочало своє відродження, яке супроводжується історичною тяглістю до військових традицій часів Визвольних змагань. та інших славетних сторінок боротьби за Українську державність, присвоєння почесних найменувань військових частин, провадження елементів українського національного однострою, військових звань, відзнак.
Виставка «Воїни. Історія українського війська» – це 20 розповідей про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.
Організатор проекту: Український інститут національної пам’яті.
Організатори презентації виставки у Вінниці:
Центральний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті; Вінницький обласний краєзнавчий музей; за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.
Фото: Олексій Серветнік
Немає коментарів:
Дописати коментар