середа, 1 червня 2022 р.


 

Відбувся Обласний конкурс «Мама Героя», присвячений Матерям наших героїв. Метою конкурсу було привернути увагу суспільства та влади до проблеми формування високого статусу захисника Батьківщини, виховання патріотичних почуттів серед учнівської молоді, утвердження української мови як єдиної державної,  її популяризація в молодіжному середовищі.

Працівники відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» дякують усім учням 10-11класів Вінниччини, які взяли участь у конкурсі та вітаємо переможців.

За результатами перевірки робіт конкурсу «Мама Героя» визначено переможців:

І місце посіла Чемирис Варвара Русланівна, учениця 11-А класу «Тростянецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Тростянецької селищної ради Вінницької області» під керівництвом Оголенко Валентини Олексіївни;

ІІ місце посіли Зелінська  Анастасія та Гуменюк Владислава,  учениці  Комунального закладу "Вінницький гуманітарний ліцей №1 імені М.І.Пирогова", під керівництвом Костюк Людмили Йосипівни та Сокур Лідії Петрівни;

ІІІ місце посіла Бишек Марина Юріївна, учениця 11-А класу Ладижинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3, під керівництвом Волк Світлани Віталіївни.

Всі переможці конкурсу будуть відзначені дипломами та грошовими винагородами.

Усі учасники конкурсу будуть відзначені грамотами та сучасними книгами.

Дякуємо всім за участь! 

Вітаємо переможців! 

Все буде Україна!



ІІ Всеукраїнські наукові читання "Свою Україну любіть!"

31 травня 2022 року, у вівторок, об 11 годині у приміщенні Науково-дослідного інституту українознавства (м. Київ, вул. Ісаакяна, 18, актова зала, к.404) відбулися ІІ Всеукраїнські наукові читання «Свою Україну любіть», присвячені розвитку і впровадженню українознавства в освітній та гуманітарний простір України та осмисленню наукової спадщини фундатора сучасного українознавства, засновника та багаторічного директора Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, академіка, професора, доктора філологічних наук Петра Кононенка. У заході взяли участь науковці, освітяни та громадські діячі.



Модераторка читань Н. Безсмертна зачитала Привітання учасникам читань від П. Кононенка. Зокрема, Петро Петрович в ньому наголосив: «Все людство в стані третьої світової війни, головною проблемою якої є Українське Питання, – що означає: піде цивілізаційно-культурний розвиток як еволюційно-революційний прогрес універсальної Свободи, демократії, суверенітету, незалежності, соборності, національної рівноправності, єдності і гуманізму, символом чого стала Україна, – чи злочинним шляхом ескалації воєнних, екстремістсько-імперських конфліктів і катастроф на планеті, колонізації й рабства людей і нації, що несе в світ, руйнуючи його, Росія. Творячи Національний науково-дослідний інститут українознавства, Український національний гуманітарний Ліцей та Міжнародну Раду з питань розвою систем освіти, науки, культури, державотворення українознавства як політики і філософії держави та міжнародної наукової системи, ми ставали воїнами на фронті за мир, універсально-категоріальний поступ і розквіт України в духовній Європі, готовим саможертовно віддавати «дух і тіло за нашу свободу» та довести світові, що ми «козацького роду», ми – не епілог, а пролог у щасливе майбутнє. Будьмо і в грядущих битвах прапороносцями ідей Кия і Володимира Великого, Володимира Мономаха і Данила Галицького, Богдана Хмельницького й Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Михайла Максимовича, Михайла Грушевського, Симона Петлюри й Степана Бандери, світочів українознавства Григорія Сковороди і Тараса Шевченка. Самою Природою нам судилося перемогти! Слава Україні! Слава героям!».

Науковий захід відкрив директор Науково-дослідного інституту українознавства МОН України С. Наливайко з доповіддю «Новітня схема етногенезу українців: методологічні підвалини та практична реалізація».

Також були заслухані доповіді: О. Клименко (м. Київ) «Проблеми з якими стикається українська освіта в кризових умовах війни»; В. Ятченко (м. Київ) «Метафізичні аспекти світогляду «русского мира»; В. Лазаренко (м. Вінниця) «Вимоги до гуманітарних дисциплін в умовах військового стану»; О. Козаченко (м. Вінниця) «Проведення обласного конкурсу «Мама Героя» в контексті поглиблення знань з українознавства, як складової національно-патріотичного виховання»; Ф. Медвідь (м. Київ) «Національно-патріотичне виховання молоді: сучасні засади»; К. Грабчак (м. Київ) «Збереження української ідентичності крізь призму етнічних цінностей»; С. Бойко (м. Київ) «Збереження національної ідентичності особистості шляхом викладання курсу за вибором «Українознавство» для учнів 5-11 класів»; О. Газізова (м. Київ) «Оновлення змістових напрямків українознавчого контенту в культурно-освітній сфері в умовах сучасних викликів»; Н. Турпак (м. Київ) «Цивілізаційні та світоглядно-ціннісні засади впровадження інтегративного курсу «Українознавство» в систему освіти в Україні»; Ю. Фігурний (м. Київ) «Вплив повномасштабної агресії Росії проти України й українців на українські етнокультурні, державотворчі та націєтворчі процеси»; О. Чирков «Ескалація російсько-української війни як початок нового підперіоду етнокультурного розвитку української нації».

З доповіддю про вимоги до гуманітарних дисциплін в умовах військового стану виступив завідувач відділу українознавства КЗВО"Вінницька академія безперервної освіти" Володимир Іванович Лазаренко. Він подякував Науково-дослідному інституту українознавства за те, що під час військового стану проведені ХV Міжнародний конкурс для учнів 8-11 класів, в якому учениця 11 класу Широкогребельського НВК  Діденко Катерина під науковим керівництвом Медвідь Ольги Андріївни посіла ІІІ місце, а також  за проведення ІІ Міжнародного конкурсу для вчителів, в якому І місце зайняла Середа Світлана Леонідівна в номінації "Авторський навчальний урок з курсу за вибором "Українознавство" для вчителів базової середньої школи (5-9 класи) Журавлівського ліцею Тульчинської міської ради Вінницької області з темою "Український національний характер". Володимир Іванович зосередив увагу на тому, щоб предмет "Історія України" має вивчатися окремою дисципліною, а не в складі "Всесвітньої історії".  Також було запропоновано запровадити годину національно-патріотичного виховання в усіх навчальних закладах, тому що на дев'ятому році російсько-української війни наша країна значно поступається в інформаційному просторі, особливо, серед молоді. 


З ініціативою проведення Обласного конкурсу «Мама Героя» на теренах всієї України як складової національно-патріотичного виховання виступила методист відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти». Конкурс «Мама Героя» започаткувала Всеукраїнська громадська організація «Яворина» в 2017 році. Цього року відділ українознавства в співпраці з Вінницьким підрозділом ВГО "Яворина" вп'яте провели Обласний конкурс. Кількість творів просто вражає - понад 70.




По завершенню наукових читань С. Наливайко подякував його учасникам за продуктивну працю та повідомив, що мав телефонну розмову з П. Кононенком, привітав його від себе особисто та від учасників наукового форуму з днем народження та побажав йому довгих років життя та продуктивної праці в ім’я подальшого розвитку українознавства.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Шановні колеги, звертаємо Вашу увагу, що інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті Дня Соборності України , вистав...