Круглі столи, засідання, конференції



            Участь КВНЗ «ВАНО» у міжнародній виставці  «Інноватика в сучасній освіті»

    23-26 жовтня у Києві на базі Палацу школярів та юнацтва відбулась  Міжнародна виставка    « Інноватика в сучасній освіті».
    Головними організаторами виставки були міністерство науки та освіти України, академія педагогічних наук України, інститут модернізації змісту освіти України та інші установи держави.

    У виставці взяли участь навчальні заклади з Канади, США, Чехії, Словаччини, Польщі , деяких інших закордонних країн та України.
    КВНЗ «ВАНО» презентував на виставці інформаційні матеріали про діяльність навчального закладу, проводив різноманітні  майстер-класи народознавчого та іншого спрямування  для викладачів та студентів вузів,  вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл,  вихователів дошкільних дитячих установ, засідання круглих столів з питань інформаційно-цифрової компетентності у світлі вимог нового законодавства про освіту щодо творення нової школи.

    У роботі виставки взяли участь та виступили на засіданнях круглих столів завідувач відділу українознавства Володимир Лазаренко та завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій Лариса Друзь, учителі шкіл та вихователі дитячих  дошкільних установ Вінниччини.
     За наслідками виставки  КВНЗ «ВАНО» нагороджено золотою медаллю та дипломом організаційного комітету.


 Завідувач відділом українознавства                       Володимир Лазаренко


    0432-67-08-92


Тематична зустріч слухачів курсів-учителів історії  з заступником голови Асоціації письменників України Олександром Микитовичем
       Дмитруком, письменником, заслуженим журналістом України на тему: « Звитяга українців під час революції Гідності та АТО».

   18 жовтня  2017 року об 14:15 в аудиторії №13 КВНЗ «ВАНО»  за ініціативи відділу українознавства в рамках виконання обласної  комплексної програми національно-патріотичного виховання молоді Вінниччини на 2017-20 роки та заходів з нагоди відзначення державного свята Дня захисника України та Дня українського козацтва, 75-річчя УПА відбулась вищезазначена творча зустріч з письменником-автором  понад 10-ти романів  історично-краєзнавчого та суспільно-резонансного звучання, лауреата журналістської премії «Золоте перо» Олександром Дмитруком (модератор заходу Володимир Лазаренко-завідувач відділу українознавства).
    Головною метою заходу визначено необхідність поглибленого вивчення героїчних сторінок Майдану та АТО,  невідомих історичних подій боротьби за свободу та незалежність України у періоди національно-визвольної війни 1648-54 років, визвольних змагань початку 20-го та 21-го соліть, становлення демократичних засад  української державності.
    Читати далі
    Під час зустрічі автор книг «Іван Богун-полковник», «Тризна», «Отаман Яків Шепель». «Честь і плаха», «Золотий вовк», «Сліди на Печерську», «Іван Богун; життя героя», «Позивний Богомол»  розповів про  невідомі сторінки з життя та бойових звитяг Івана Богуна, Данила Нечая, отаманів Дрозденка, Абазина, Ляховича та інших, акцентуючи увагу на невідомих  історичних джерелах, що яскраво свідчать про шляхетнісь зазначених українських ватажків, їх європейську освіту, наснагу у боротьбі за права, свободи українців, їх послідовне прагнення до незалежності та соборності України.
     Були продемонстровані історичні  джерела про земельні ділянки, що належали роду Яструбецьких та І. Богуну на території сучасного мікрорайону Вінниці Старе місто, зазначались причини непорозумінь козацької старшини стосовно союзників України, виокремлювались подвиги українців у різні історичні епохи.
     Письменник розповів про останній роман «Позивний Богомол» та відповів на запитання слухачів.
     Володимир Лазаренко підвів підсумок зустрічі, детальніше розповівши про життєвий та творчий шлях автора, його одержимість у контексті відтворення у книгах невідомих історичних подій за принципом: «Немає,- знайди і зроби!»
     25 жовтня поточного року з нагоди підготовки та відзначення 4-ї річниці Революції Гідності аналогічна зустріч відбулась у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. Пирогова з викладачами та студентами вузу.

 Завідувач відділом українознавства                       Володимир Лазаренко
    0432-67-08-92






12 жовтня відбувся круглий стіл з нагоди Дня захисника України та Дня Козацтва, ініціатором проведення якого став начальник відділу українознавства - Лазаренко В. І.


   На зустрічі були присутні заучі з виховної роботи з різних районів Вінниччини. Доповідачами, виступаючими стали відомі діячі, історики, письменники, депутати нашого краю, зокрема - депутат обласної ради - Барцьось В.В., письменник  - Дмитрук О. М., доктор історичних наук, професор - Струкевич О.К., та інші.

   Методист відділу українознавства Бегас Ніна виступила із доповіддю на тему: "Сучасний стан козацьких бойових мистецтв на Вінниччині". Розповіла про заходи, фестивалі, табори, реалізовані Програмою національно-патріотичного виховання на 2017-2020рр. Зокрема, розповіла про дитячо-юнацький табір "Хоминська січ", який цьогоріч відбувся вшосте у нашій області (Тиврівський район) і поєднав понад 120 учасників! Згадала про перший найбільший фестиваль козацької культури, який несе віковий дух українських перемог -" Батозька битва", який  проходив цього року у с. Четветинівка, Тростянецького р-н. 
    Акцентувала також увагу на розвитку козацьких бойових мистецтв, зокрема у вихованню та підготовки тренерів українського бойового мистецтва. 



Методист відділу українознавства Бегас Ніна Олександрівна провела лекцію на тему: «Звичаєві традиції та обряди як вагома складова українознавства» для вчителів історії.

Під час проведення лекції було проведено опитування та зібрані побажання вчителів щодо поглибленого вивчення та відновлення предмету «Українознавство» у школах Вінницької області.  Опубліковуємо:
·        ЗОШ №12 м. Вінниця: ввести «Українознавство» як навчальний предмет у школі, урок якого має викладати вчитель історії;
·        Вінницький р-н: ввести «Українознавство», як навчальний предмет або факультативний курс;
·        Тиврівський р-н, с. Селище: ввести предмет «Українознавство» у старші класи;
·        Погребищинський р-н, Станилівська ЗОШ - «Українознавство»; - обов’язковий навчальний предмет, який має викладати вчитель історії;
·        Гайсинська СЗШ інтернат-гімназія: «Українознавство» - важливий предмет і потрібний у школі. Він не повинен бути академічним (45хв). Діти мають долучитися до українських звичаїв та традицій шляхом проведення екскурсій;
·        Шаргородський р-н, с. Джурин - «Українознавство» як предмет повинне бути у інваріативній частині;
·        м. Вінниця - «Українознавство» повинно бути і у вигляді виховної, екскурсійної роботи (як теоретично, так і практично);
·        Стінянська ЗОШ - «Українознавство» має бути у всіх школах як окремий предмет;
·        с. Шершні, Тиврівського р-н – розробити і знайти кошти на екскурсії, присвячені українознавчій складовій. Звернути особливу увагу на реставрацію будинку відомого українського композитора М. Д. Леонтовича у нашому селі;
·        Калинівська ЗОШ – хай введуть предмет «Українознавство» як обов’язковий;
·        Шаргородська СЗШ №2 – ввести предмет «Українознавство» як обов’язковий;
·        Іллінецький р-н, Якубівська ЗОШ – підтримуємо пропозицію ввести предмет «Українознавство»;
·        Барський р-н, Терешківська ЗОШ - «Українознавство» має вивчатися як окремий предмет;
·        Бабинська ЗОШ, Іллінецький р-н – необхідно ввести предмет «Українознавство»;
·        м. Жмеринка – потрібно «Українознавство» ввести обов’язковим предметом у всіх класах. Детально вивчати етнографію Поділля та й усієї України (звичаї, обряди, одяг, їжа, житло, тощо);
·           Бершадський р-н – включення окремого предмету «Українознавство» в навчальний процес у школі;
·        Могилів-Подільський р-н – включити в навчальний процес окремим предметом;
·        Погребищинський р-н – включити предмет «Українознавство» як обов’язковий;
·        м. Вінниця – ввести предмет як обов’язковий, але за оновленою програмою, вилучивши непотрібні і застарілі імена, більше уваги на польові дослідження старожилів.

Як бачимо, ситуація із предметом «Українознавство» у школах нашої області на стадії відродження. Нагадаймо деякі історичні віхи введення і зникнення цього предмету у навчальних закладах, причини та наслідки, та  новий шлях у його відновленні.
В школах України українознавство, як предмет, було уведено до навчальних планів в період українізації у 20-х роках XX ст. Увага до цього предмету була викликана перш за все тим, що народна освіта у ті роки почала активно орієнтуватись на зв'язок з життям. Пріоритет у навчанні здобув принцип "Методу проектів": у навчальний час учні йшли на фабрики, заводи, установи, випускали там стінгазети, влаштовували вистави і концерти, читали робітникам художню літературу. Спрямоване на формування національної свідомості підростаючого покоління, народознавство невдовзі, із згортанням українізації, вилучили зі шкільних навчальних планів, які з початком 30-тих років були переорієнтовані на формування "радянської людини", позбавленої національної свідомості, знань про свій народ, його культуру. Слід згадати ту криваву сторінку нашої історії, що напередодні 30-хх років відбулось понад 5000 тис. селянських повстань, про які замовчували  дуже довгий період. Це все передувало придушенню нескореності нашої української нації шляхом голодомору-геноциду 1932-33 років.  В цей же час вбивали українську інтелігенцію, зокрема бандуристів, кобзарів, лірників… Знищували нашу культуру.
Відродження українознавства почалося з другої половини 80-х років, коли прогресивні вчителі почали самочинно впроваджувати цей предмат у школах. Саме тоді з'явились етнографічні куточки, в яких виставлялись на огляд школярів часто ними ж зібрані предмети народного побуту; у позакласній роботі з'явилася така цікава форма проведення дозвілля, як вечорниці.
До кінця 90-х рр., предмет «Українознавство» майже зник із основних предметів у школах, жевріючи у формі позашкільного виховання (заходи, вечорниці), а також де-не-де зберігаючись у шкільних музеях чи світлицях.
Українознавство нерозривно пов’язане з іншими предметами (історія, українська мова та література, природознавство, краєзнавство, тощо), але не слід його прищеплювати і вплітати до інших предметів. Це окремий самостійний предмет, який потребує деталізованого вивчення, відродження  та продовження у сучасному світі для сучасних українських дітей. Адже втративши свої знання про народ, традиції, звичаї, ми втратимо Націю.
На сьогодні впровадження цього предмету в навчальний процес дають підстави розробки, оновлення, поповнення методичної літератури та відкриття нових методів його викладання, що і є одним із напрямків відділу українознавства.

Увага -  конкурс! 

        Доводимо до вашого відома зміст листа Міністерства освіти і науки України від 13.09.2017 року №22-2163 для відповідного опрацювання та завчасної підготовки учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів для участі у ХІ Міжнародному конкурсі з українознавства, який відбудеться 29-31 березня 2018 року на базі Науково-дослідного інституту українознавства МОН України у м. Київ.
Конкурс 29-31 березня 2018р (завантажити)














Український інститут національної пам’яті
Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Інститут історії України НАН України
Центр досліджень визвольного руху
Науково-дослідний інститут українознавства МОН України
Запрошують до участі
у Міжнародній науковій конференції
«ТРЕТІЙ ШЛЯХ: ВИЗВОЛЬНІ РУХИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ І СХІДНОЇ ЄВРОПИ МІЖ 
НАЦИСТСЬКИМ ТА КОМУНІСТИЧНИМ РЕЖИМАМИ
(ДО 75-РІЧЧЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ)»
Конференція проходитиме 12 – 13 жовтня 2017 року у Київському національному
університеті імені Тараса Шевченка
Проблематика конференції:
Ідеології визвольних рухів як альтернативи нацизму і комунізму;
Політичні стратегії у діяльності визвольних рухів Центральної і Східної Європи 
середини ХХ століття;
Організація, забезпечення та бойові дії збройних структур визвольних рухів;
Гендерна і соціальна структура підпілля, повсякденні практики виживання та 
діяльності;
Визвольні рухи, воєнні злочини і Голокост;
Спільне і відмінне у визвольних рухах різних народів Центральної і Східної 
Європи;
Визвольні рухи середини ХХ століття у сучасних політиках пам’яті;
Робочі мови конференції: українська і англійська
Заявки до участі в конференції приймаються до 1 вересня 2017 року.
У заявці просимо вказати: прізвище, ім’я, місце роботи, посаду, науковий ступінь, вчене 
звання, тему та анотацію запланованої доповіді.
Тексти доповідей просимо надсилати до 20 вересня 2017 року.
Заявки та доповіді просимо надсилати в електронній формі на адресу: 
socacademiya@gmail.com
Оргкомітет залишає за собою право відхиляти доповіді, що не відповідають 
проблематиці конференції. Оргкомітет забезпечує проживання та харчування учасників конференції.
Проїзд учасників конференції коштом відряджуючої сторони.
Вимоги до оформлення текстів доповідей:
1. Наукова доповідь повинна містити такі необхідні елементи:
постановка проблеми у загальному вигляді та зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;
історіографію питання, аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких 
започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор;
виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, яким присвячується 
доповідь; - формулювання мети доповіді (постановка завдання);
виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих 
наукових результатів;
висновки та перспективи подальших розвідок у даному напрямку.
2. Комп'ютерний набір тексту слід здійснювати за такими параметрами:
Мова публікації – українська або англійська.
Шрифт – Arial l, розмір 9.
Інтервал між рядками – одинарний.
Перед і після назви статті та кожного її розділу має бути пропуск в один рядок.
Відступ першого рядка кожного абзацу має дорівнювати 0,5 см.
Параметри сторінки: 
Формат – А4; верхнє поле – 2,54 см; нижнє поле – 2 см; ліве і праве поля – 1,8см; 
«переплет» – 0 см; відступ від краю до верхнього і нижнього колонтитулів – 1,7см.
3. Загальний обсяг тексту не більше 1 у.д.а.
4. Матеріали тексту доповіді подавати в такій послідовності:
Індекс УДК (Arial, 8 pt, Bold, вирівнювання по лівому краю).
Перший ініціал, прізвище, учений ступінь, вчене звання (якщо є) або посада (за 
відсутності вченого ступеня) кожного співавтора;
Наступним рядком – місце роботи або навчання (Arial, 8 pt, Bold, вирівнювання по правому краю).
Назва доповіді, обсягом 5 – 9 слів, що відповідає змісту доповіді, конкретна, без 
словосполучень на зразок «Дослідження питань...», «Деякі питання...», 
«Проблеми...», «Шляхи...» тощо (Arial Black, 10pt, великі літери, вирівнювання по 
центру).
Анотація і ключові слова українською та англійською мовою (Arial, 8 pt, Bold 
курсив). Анотація, обсягом 50 – 110 слів, має відповідати змісту та структурі 
доповіді. В анотації не допускається скорочення і абревіатури крім 
загальновживаних. Кількість ключових слів – від 5 до 7.
Основний текст доповіді (із таблицями та рисунками).Список використаних джерел (Arial, 7 pt, звичайний), оформлений згідно з ДСТУ 
ГОСТ 7.1: 2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання».
Транслітерований латинкою список використаних джерел (References). Список 
оформляється згідно з правилами Британського Гарвардського Стандарту (HarvardBritish Standard). Транслітерацію можна зробити за допомогою «Google 
перекладач» або сайту http://ua.translit.cc/.
Прізвище автора, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи/навчання, назва 
статті, анотація і ключові слова англійською мовою (прізвище, науковий ступінь, вчене звання та місце роботи автора статті вирівнюються тут по лівому краю).
Додаткову інформацію про конференцію можна отримати:
Український інститут національної пам’яті, тел. 044 281-08-90 (Вікторія Яременко);
Історичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка, тел.: 097 709-69-32 (Тарас Пшеничний)
Центр досліджень визвольного руху, тел. 063 724-45-21 (Ігор Бігун)


Ukrainian Institute of National Remembrance
Faculty of History of Taras Shevchenko National University of Kyiv
Institute of History of Ukraine of National Academy of Sciences of Ukraine
Center for Research of Liberation Movement
Scientific Research Institute of Ukrainian Studies at Ministry of Education and Science of Ukraine
invite to take part
in the International Academic Conference
“THE THIRD WAY: LIBERATION MOVEMENTS IN CENTRAL AND EASTERN 
EUROPE BETWEEN NAZI AND COMMUNIST REGIMES
(FOR THE 75 TH ANNIVERSARY OF THE UKRAINIAN INSURGENT ARMY)”The conference will be held at Taras Shevchenko National University of Kyiv, October 12–13, 
2017.
Conference topics:
Ideologies of liberation movements as an alternative to Nazism and Communism;
Political strategies of liberation movements in Central and Eastern Europe in the middle 
of the XX century;
Organization, provision, and military actions by the armed structures of liberation 
movements;
Gender and social structure of the underground, daily practices of survival and activities;
Liberation movements, military crimes, and the Holocaust;
Common and specific features of various national liberation movements in Central and 
Eastern Europe;
Liberation movements in the middle of the XX century in modern policies of memory;
Working languages of the conference: Ukrainian and English.
Applications for participation in the conference are accepted until September 1, 2017.
Please mention your first and last names, position, academic degree, topic and annotation of the 
planned conference paper in the application.
Conference papers should be submitted until September 20, 2017.
The applications and papers should be emailed to socacademiya@gmail.com
The organizing committee reserves the right to decline the papers that do not correspond to the 
conference topic.
The organizing committee provides the accommodation and boarding for the conference 
participants.
Participants are responsible for  paying their own travel expenses.Guidelines for the conference papers
Papers should contain the following sections:
- problem statement;
- historiography of the issue;
- unresearched areas of the research problem;
- research objective;
- main body of research with the implementation of scientific results;
- conclusions and recommendations for future research;
- reference list, according to DSTU GOST 7.1: 2006 “Bibliographic record. Bibliographic 
description. General requirements and rules for composition.”
- transliterated reference into the English alphabet, according to Harvard British Standard. The 
transliteration may be made using Google translator or website http://ua.translit.cc/.
- author’s last name, academic degree, academic status, place of work/study, paper’s title, 
abstract, and keywords in English;
- abstract in Ukrainian and English (50-100 words) and a list of keywords (5-7 words).
The full text should not exceed 40 000 characters.
Additional information and contacts:
Viktoriia Yaremenko, Ukrainian Institute of National Remembrance,
Tel.: +38 044 281 08 90
Taras Pshenychny, Faculty of History of Taras Shevchenko National University of Kyiv, tel.: 
+38 097 709 6932
Ihor Bigun, Center for Researches of Liberation Movement, te.: +38 063 724 4521


   


Тематична зустріч слухачів курсів-учителів історії та математики з заступником голови Асоціації письменників України Олександром Микитовичем Дмитруком, письменником, Заслуженим журналістом України на тему: « Невідомі сторінки історії Подільського краю».

   12  вересня  2017 року об 14:40 в аудиторії №11 КВНЗ «ВАНО»  за ініціативи відділу українознавства в рамках виконання обласної  комплексної програми національно-патріотичного виховання молоді Вінниччини на 2016-20 роки та заходів з нагоди підготовки та відзначення державного свята Дня захисника України та українського козацтва  відбулась вищезазначена творча зустріч з письменником-автором  понад 10-ти романів  історично-краєзнавчого та суспільно-резонансного звучання, лауреата журналістської премії «Золоте перо» Олександром Дмитруком (модератор заходу Володимир Лазаренко-завідувач відділу українознавства).
    Головною метою заходу визначено необхідність поглибленого вивчення невідомих історичних подій боротьби за свободу та незалежність України у періоди національно-визвольної війни 1648-54 років, визвольних змагань початку 20-го та 21-го соліть, становлення демократичних засад у період революції Гідності, проведення АТО та входження України до простору  Європи.

   Під час зустрічі автор книг «Іван Богун-полковник», «Тризна», «Отаман Яків Шепель». «Честь і плаха», «Золотий вовк», «Сліди на Печерську», «Іван Богун; життя героя», «Позивний Богомол»  розповів про  невідомі сторінки з життя та бойових звитяг Івана Богуна, Данила Нечая, отаманів Дрозденка, Абазина, Ляховича та інших, акцентуючи увагу на невідомі історичні джерела, що яскраво свідчать про шляхетнісь зазначених українських ватажків, їх європейську освіту, наснагу у боротьбі за права, свободи українців, їх послідовне прагнення до незалежності та соборності України.
    Були продемонстровані історичні джерела про земельні ділянки, що належали роду Яструбецьких та І. Богуну на території сучасного мікрорайону Вінниці Старе місто. Доводилась версія про місце народження знаного українського полковника у містечку Уланів сучасного  Хмельницького району Вінницької області.
    Письменник розповів про останній роман «Позивний Богомол» та відповів на запитання слухачів.
    Володимир Лазаренко підвів підсумок зустрічі, глибше розповівши про життєвий та творчий шлях автора, його одержимість у контексті відтворення у книгах невідомих історичних подій за принципом ; «Немає,- знайди і зроби!»
  
   Завідувач відділом українознавства КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Володимир Лазаренко








Круглий стіл з нагоди 26-ї річниці від дня
    проголошення Незалежності України 

 План
                    проведення засідання круглого столу з нагоди 26-ї річниці від дня
                    проголошення Незалежності України на тему
« Демократизація українського суспільства - засаднича складова входження України до простору Європи».
                  
                    Місце проведення – аудиторія №25 КВНЗ «ВАНО»
                    Час проведення – 11.00 – 12.30
                 
                    Модератор - Володимир Іванович Лазаренко - завідувач відділом українознавства КВНЗ «ВАНО».
   
      1.Формування сучасних європейських орієнтирів у шкільної молоді.
    
      Олександр Анатолійович  Неприцький - кандидат історичних наук,  доцент кафедри всесвітньої історії  інституту історії, етнології і права ВДПУ.

     2. Наші земляки - рушії входження України до європейського простору.
     
     Коваль Олександр Іванович - вчитель - методист  НВК « ЗШ І-ІІІ ст. Гніванської гімназії №2 Тиврівського району, краєзнавець.

          3. Історичні постаті Поділля.
    
     Вадим Миколайович Вітковський – головний редактор журналу «Вінницький край», Заслужений журналіст України.

     4. Микола Леонтович - всесвітньо - відомий композитор, талановитий уродженець нашого краю. Бібліографічний огляд життєвого шляху та творчості.
     
    Ольга Іванівна Кізян - завідувач відділом бібліографії Вінницької  обласної науково -  універсальної бібліотеки ім. К. Тімірязєва.

     5.Подолянин у Парижі Василь  Хмелюк - митець європейського та світового рівня.
     
    Тетяна  Георгіївна  Журунова - завідувач сектором виставкової роботи            Вінницького обласного краєзнавчого музею, мистецтвознавець, член Спілки художників України.

    6. Постійно - діючий  міжнародний літературно – мистецький проект «Русалка Дністровая» - вагома  складова діяльності Єврорегіону «Дністер» на Вінниччині.
      
    Михайло Феодосійович Каменюк - голова Вінницької обласної організації Спілки письменників України, Заслужений журналіст України, член правління Єврорегіону «Дністер», поет - публіцист, патріарх поезії Подільського краю.

    7.Підсумки круглого столу.

   У виступах звучали джерела про історичні здобутки України  та її кращих представників еліти за роки незалежності, зокрема наших земляків. Виокремлено шляхи  демократизації суспільно-політичних процесів держави, збереження української самоідентифікації та її національного коду як особливої складової входження України до простору Європи.
   Були розглянуті і інші важливі  питання щодо входження України до європейської спільноти, викорінення корупції, олігархії та монополії, розвитку духовності та моральності, творення нової школи на основі пріоритетів розвитку дитини як громадянина та патріота держави.   
   Особливу увагу було приділено висвітленню таланту та життєвого шляху українського композитора зі світовим ім’ям М. Леонтовича, просвітителя Демида Бурко, митця Василя Хмелюка та багатьох інших краян нашого Поділля.
   Завідувач відділом українознавства КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» В. Лазаренко виокремив питання щодо необхідності використання відповідних матеріалів у навчально-виховному процесі як українознавчих, націливши вчителів на виконання обласної програми національно-патріотичного виховання молоді Вінниччини.
   За наслідками круглого столу учасниками заходу разом з професором О. Струкевичем вироблені відповідні рекомендації для використання у навчально-виховному процесі шкіл Вінниччини. 
   Наголошено на необхідності проведення інформаційно-просвітницької роботи із зазначеної тематики, історично-краєзнавчого всеобучу з метою залучення громадянського суспільства Вінниччини до вирішення вищезазначених питань.


   Завідувач відділом українознавства КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Володимир Лазаренко.






Інформація
  про проведення круглого столу на  тему «Іван Богун - визначний полководець та державний діяч української нації»

   20 липня  2017 року об 16:00 у актовій залі обласної державної адміністрації (вул. Соборна, 70, 4-й поверх)  за ініціативи громадської організації «Лелеки» відбулось вищезазначене засідання круглого столу за участі представників КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» (модератор заходу Олексій Струкевич, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри філології та гуманітарних наук), громадської ради при обласній раді, департаменту молодіжної та соціальної політики облдержадміністрації, творчої інтелігенції, науковців, краєзнавців, учасників революції Гідності та АТО, представників обласного краєзнавчого музею, козацьких товариств, ГО «Білий вовк», письменників, істориків-краєзнавців з Тиврівського та Липовецького районів, учителів  та  громадських організацій  м. Вінниці
    Головною метою заходу визначено необхідність популяризації постаті Івана Богуна, як символу Соборності  та незалежності України, «… одного з найчистіших отаманів українського козацтва» та необхідності встановлення йому пам’ятника.
   Захід проходив у рамках виконання обласної програми національно-патріотичного виховання молоді Вінниччини.




   У виступах звучали джерела про історичні здобутки І. Богуна у боротьбі за  визволення та незалежність України, його визначний військовий та дипломатичний хист, шляхетність вчинків як рятівника української армії  (битви під Берестечком, Жванцем та Сучавою), майстерного фортифікатора ( оборона Умані) та справжнього українського патріота.
   Особливу увагу було приділено висвітленню таланту українського козацького полковника при обороні Вінниці у 1651 році, його уміння залучати громаду міста до оборонних боїв та, у подальшому, до звитяжних перемог. Були наведені історичні джерела про спадщину І. Богуна на околицях території сучасного Старого міста, зокрема про Богунів байрак та Богунову леваду.
   Письменник О. Дмитрук озвучив інформацію про  історичні документи щодо народження видатного полководця І. Богуна у с. Яструбинці на Вінниччині ( І. Богун з роду Яструбецьких, які походили з козацько-шляхетського роду та мали власний герб).
   Письменник М.Рябий зазначив на необхідності активізації діяльності  місцевих органів влади щодо виконання вимог указу президента з нагоди відзначення 100-річчя української революції 1917-1921 років та належне вшанування очільника Директорії УНР  С. Петлюри, уряд якого тричі перебував у м. Вінниці.
   Завідувач відділом українознавства КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» В. Лазаренко виокремив питання щодо необхідності використання відповідних матеріалів та невиконаних рішень Вінницької міської ради депутатського корпусу попередніх скликань  щодо встановлення гідного монументу І. Богуну у м. Вінниці та підтримав пропозицію О. Дмитрука  про увагу при виготовленні пам’ятника саме на постаті зазначеного національного героя, а не акцентуванні на наявність у скульптурній композиції вершника на  коні.
   Виступаючі з обуренням говорили про недоступність, після відкриття фонтану «Рошен», та занедбаність острова Кемпа (Купа), де було  встановлено козацький хрест, про недбалість з боку міської влади  щодо стану парку, де знаходиться  пам’ятний знак місця оборони Вінниці у 1651 році, збереження пам’яток історії та культури м. Вінниці, дотримання у  місті вимог  закону про рекламу та зникнення україномовних назв, створення нової атрибутики та хаотичної забудови міста, яке втрачає національний колорит,  тощо, замість необхідності увіковічнення  та вшанування чисельних українських постатей,  серед яких особливе місце займає І. Богун.





   За наслідками круглого столу учасниками заходу одностайно прийняте звернення до органів обласної представницької та виконавчої гілок влади, органів міського самоврядування м. Вінниці щодо нагальної необхідності  виконання відповідних завдань з підготовки і встановлення пам’ятника І. Богуну, що сприятиме консолідації громади міста та області, та поліпшить стан  національно-патріотичного виховання мешканців Вінницького краю.
   Наголошено на необхідності проведення інформаційно-просвітницької роботи із зазначеної тематики, історично-краєзнавчого всеобучу з метою залучення громадянського суспільства Вінниччини до вирішення вищезазначених питань.


   Завідувач відділом українознавства КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Володимир Лазаренко.







Інформація про проведення «круглого столу» до 21-ї річниці Конституції України.

26 червня 2017 року об 11:00 у секторі правової інформації (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва за участю представників КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», місцевих органів влади, науковців, юристів, громадських організацій м. Вінниця відбулось засідання круглого столу на тему; «Сучасні вимоги щодо гарантій конституційного процесу в Україні».
28 червня Україна відзначає всенародне свято – день Конституції України. Конституція увійшла у суспільне життя як запорука державності і демократії України, дала поштовх для продуктивного розвитку усіх галузей національного законодавства та сфер суспільного життя країни. На її фундаментальних засадах ґрунтується сьогодення і вибудовується європейське майбутнє українського народу.
Постійні зміни у сучасному світі та державний курс на модернізацію нашої держави обумовлюють подальше удосконалення Конституції України під гаслом «За вільну людину у вільній країні».
З метою належного відзначення 21-річниці з дня прийняття Основного Закону нашої держави у Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва організовано книжково-ілюстративну виставку «Конституція України – надійний гарант прав і свобод людини», яка супроводжуватиме працівниками КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» круглий стіл «Сучасні вимоги щодо гарантій конституційного процесу в Україні».



Тематика «круглого столу»:
1. «Конституційні засади формування української державності: історико-правовий аспект»
СТЕПАНЧУК ЮРІЙ СТЕПАНОВИЧ – доцент кафедри історії та культури України ВДПУ ім.М.Коцюбинського.
3. «Захист суверенітету і територіальної цілісності України – найважливіші функції держави»
ВОЛОВОДЮК ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ – керівник обласної організації «Народний контроль»
4. «Українська мова – національна мова українського  народу»
ЛАЗАРЕНКО Володимир Іванович – завідувач відділом українознавства КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».
5. «Земля і ресурси надр: проблеми власності і раціонального використання»
ГОНЧАР Олексій Васильович – голова обласної організації Союзу юристів України, кандидат юридичних наук.

6. «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування: досягнення та виклики» – Кавунець Андрій Володимирович, член Президії Вінницької обласної організації « Єврорегіон».

7. «Судова реформа – одна із передумов євроінтеграції України»
СТАФІЙЧУК ГАЛИНА ФЕДОРІВНА – заступник голови обласної організації Союзу юристів України, головний спеціаліст з правових питань ВОНМЦ галузі культури, мистецтв і туризму
Модератором  круглого столу виступив Лазаренко Володимир Іванович – завідувач відділом українознавства КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».
Експертом круглого столу виступив Струкевич Олексій Карпович– доктор історичних наук, професор КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».
  В обговоренні вищезазначених проблем  круглого  столу взяли участь слухачі КВНЗ «Вінницька академія неперерваної освіти», представники органів місцевої влади та політичних партій і громадських організацій Вінниччини, науковці та студенти вузів.
   Серед пріоритетів круглого столу були виділені наступні;
   1.Введення запобіжних механізмів проти узурпації влади з боку будь-яких її незалежних гілок.
   2.Збалансування повноважень та розмежування відповідальності у трикутнику «президент-парламент-уряд».
   3.Звуження обсягу депутатського імунітету.
   4.Прийняття виборчого Кодексу законів з пропорційною системою та відкритими списками.
   5.Впровадження повної політичної свободи, дотримання демократичних прав та свобод громадян.
   Окрім того учасники засідання одностайно заперечили зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та природних надр  так як це призведе до остаточного зубожіння українців.
Наголошено на необхідності проведення інформаційно-просвітницької роботи із зазначеної тематики, юридичного всеобучу з метою ліквідації правової безграмотності та нігілізму до верховенства права.







      Завідувач відділом українознавства КВНЗ "Вінницька академія неперервної освіти" Володимир Лазаренко







Немає коментарів:

Дописати коментар

  З метою поліпшення ефективності національно-патріотичного виховання в освітньому процесі Український інститут національної пам’яті підготу...