четвер, 6 лютого 2020 р.

 У Вінницькому молодіжному центрі "Квадрат" 4 січня відбувся показ стрічки про руйнацію міфів про українську мову. 

На показі були присутні вчителі, учні, волонтери, добровольці, методист відділу українознавства КВНЗ "ВАНО", яка наголосила, що  4 століття репресій рідної української мови не дає нам права залишатися байдужими до мовного питання на теренах України, ми не маємо права говорити : "Какая разница и на каком языке" на шостому році російсько-української війни. Заступник Голови Координаційної ради національно-патріотичного виховання при Вінницькій ОДА Андрій Мельничук наголосив на тому, що наша мова - уособлення всіх Героїв, які поклали своє життя за рідну неньку  й ми маємо нести її, як генетичний код нації.


Стрічка є масштабним дослідженням проблеми мовного питання в Україні. Про це повідомила авторка ідеї та сценарію, продюсерка Леся Воронюк, – передає “Голос України“.
«Завдання, яке ми поставили перед собою, — зібрати міфи про українську мову, які побутують зараз, побутували в Радянському Союзі й навіть Російській імперії, й абсолютно фактологічно, об’єктивно, працюючи з дуже фаховими дослідниками, лінгвістами, археологами, мистецтвознавцями, істориками, ці міфи спростувати», — зазначила вона.
За словами Лесі Воронюк, головне завдання творчої групи полягало не в загостренні конфліктної ситуації, а в приверненні уваги до потреби поширення правдивої історії та перевіреної інформації. Тому тональність фільму — «добра, неагресивна». Автори стрічки спробували відійти від контексту протистояння політичних сил і дослідити глибші причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови.
Під час прем’єри фільму «Соловей співає» 5 листопада в Києві творча команда пропонує глядачам долучитися до флешмобу, взявши на показ друга, який розмовляє російською.
«Головна аудиторія стрічки — ті, хто живе в Україні, але не спілкується державною мовою. Ми хочемо, аби цей фільм побачила російськомовна частина суспільства, бо насправді прагнемо стати частиною змін у нашій країні, сприяти її єдності», — пояснила продюсерка.
Як повідомляє Укрінформ, режисер-постановник фільму Сергій Кримський розповів, що у фільмі проводиться паралель між Білоруссю і Ізраїлем, де подібна до України ситуація в цьому аспекті. У стрічці аналізують українське мовне питання через призму досвіду цих країн. Історія цих держав доводить, що мова була і є одним із головних факторів національної безпеки та цілісності багатьох країн.
Зйомки фільму проходили в Україні, Білорусі, Ізраїлі, Великій Британії та США.
Хронометраж фільму – 65 хвилин. Стрічку створено громадською організацією «Всесвітній день вишиванки».
Відділ українознавства запрошує на перегляд стрічки, яка відбудеться 6 лютого о 17.30 до Вінницького молодіжного центру "Квадрат".
ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ УКРАЇНОЗНАВСТВА        ВОЛОДИМИР ЛАЗАРЕНКО

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (18 т равня) т...