четвер, 26 березня 2020 р.

Кілька фільмів у відкритому доступі про те, як у бурхливий час змін та воєн 
першої половини 20 століття українці боролися за право на свою державу:


➡️ “Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919”: https://bit.ly/2J6EtT9
Документальний фільм Тараса Химича розповідає, як в історичний момент завершення Першої світової війни та падіння Австро-Угорської імперії українці розпочинають боротьбу за створення своєї держави на західноукраїнських землях. Сценарій стрічки написав історик Олександр Пагіря. З постановкою військових сцен допомагав військово-історичний клуб “Повстанець” та ветеран АТО Володимир Правосудов. Це перший в Україні документальний фільм, знятий у форматі 4К.

➡️ “Українська революція”: http://ur.kvideo.com.ua/
В основі 2-серійної документальної стрічки Івана Канівця — історія полку імені Костя Гордієнка, яка базується на спогадах генерала, а в 1919 році військового міністра Української Народної Республіки Всеволода Петріва. Його спогади цінні насамперед тим, що Петрів передає події такими, якими він їх побачив, без прикрас. Генерал зустрічався з багатьма лідерами Української революції, його спогади містять цікаві описи цих зустрічей та їхніх учасників. Героїв стрічки зіграли реконструктори з військово-історичних клубів “Повстанець” та “Чота пішої розвідки Третьої Залізної дивізії Армії УНР”.

➡️ “Холодний Яр”: https://bit.ly/33JLcvL
Документальна короткометражка Галини Химич розкриває історію Холодноярської республіки 1919-1922 років. Стрічка знята за мотивами відомого роману Юрія Горліс-Горського “Холодний Яр”. Також у фільмі є документальні кадри. Авторів стрічки консультував історик Юрій Митрофаненко.

➡️ “Жива”: https://bit.ly/2WGKYUS
Ще один – цього разу художній – фільм Тараса Химича, знятий на основі реальних подій. Стрічка розповідає історію Анни Попович, яка допомагала воїнам УПА. Режисер почув її від самої пані Анни, коли їй було понад 90 років. Жінка навіть брала участь у роботі над фільмом, проте прем’єри не дочекалася. “Живу” знімали в місцях реальних подій з життя Анни Попович.

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (18 т равня) т...